digismetanka text

Galerie talentů klasické hudby

Registrovat  

Hledat mezi hudebníky

0.00 ( hlasovalo: 0 )

Popis

Quasi Trio členové: Marie Hasoňová - housle Judita Škodová - violoncello Kateřina Ochmanová - klavír

Quasi Trio bylo založeno roku 2014 v Praze, kde má své domovské působiště dodnes. V současné době studuje magisterský obor komorní hra na pražské HAMU, všechny tři členky - Marie Hasoňová (housle), Judita Škodová (violoncello), Kateřina Ochmanová (klavír) - mají však za sebou taé stujní pobyty v zahraničí a na svém kontě mnoho úspěchů na mezinárodních soutěžích a mistrovských kurzech. Soubor absolvoval dvouletou stáž na CRR v Paříži ve tříde světoznámého Tria Wanderer a od podzimu 2019 se bude věnovat studiu posgraduálního programu na univerzitě MDQ ve Vídní ve třídách Johannese Meissla a Avedise Kouyoumdjiana.

 

Přestože se Quasi Trio snaží své aktivity soustředit především na tuzemské publikum, účastní se také zahraničních projektů a mistrovských kurzů. Má za sebou ocenění na poli mezinárodních soutěží ( Soutěž Nadace B.Martinů, Salieri-Zinetti Chamber Music Competition, International Plovdiv Chamber Music Competition a další), je dvojnásobným držitelem Ceny pro nejlepší komorní soubor, udělovanou Summer Academy v rakouském Reichenau an der Rax. Jako laureát této ceny dostal soubor zároveň možnost vystoupit v sále vídeňského rádia ORF. Mezi úspěchy Quasi Tria patří také několik ocenění za interpretaci skladby Bohuslava Martinů, které jeho členky získaly v Čechách i v zahraničí, ať už jako sólistky či v rámci komorních souborů.

 

Kromě spolupráce s předními českými orchestry (PKF - Prague Philharmonia, Česká filharmonie, Pardubická folharmonie, Orchestr Berg ad.) v rámci jejich komorních a edukačních cyklů vystupují členky Quasi Tria i jako sólistky, například v Koncertu pro housle, violoncello a klavír L. van Beethovena.

 

V repertoáru Quasi Tria jsou klasická díla od baroka až po dvacáte století, soubor spolupracuje také se současnými hudebními skladateli, jakými jsou například Eliška Cílková, Lukás Sommer nebo Zdeněk Merta.

Další informace

Počet členů na jevišti méně než 5

Místo


Praha

Průměrné hodnocení pořadatelů

Spokojenost publika
Komunikace s hudebníkem
Profesionalita hudebníka

Podrobná hodnocení pořadatelů

Přidat hodnocení

Komentáře