digismetanka text

Galerie talentů klasické hudby

Registrovat  

Hledat mezi hudebníky

Pro Arte Bohemica

Komorní souborPřidat ke svým oblíbeným hudebníkům
0.00 ( hlasovalo: 0 )

Popis

PRO ARTE BOHEMICA "Czech Early Music Ensemble" Michaela AMBROSI (historické flétny) & Petra ŽĎÁRSKÁ (cembalo)

Michaela Ambrosi a Petra Žďárská se potkaly již před mnoha lety, kdy obě teprve začínaly se studiem staré hudby. Jejich cesty se však na několik let rozdělily a každá z nich se věnovala s velkou radostí i pokorou svému nástroji a studiu historické intepretace. Obě působily v různých evropských souborech a získávaly zkušenosti, které nyní zúročují ve společných projektech. 

Česká hudební emigrace - Obě mladé intepretky se rozhodly proniknout hlouběji k podstatě hudby, kterou svému publiku přináší, a tak se v rámci svých doktorských studií věnovaly tématu opomíjených skladatelů českého původu. Michaela se zaměřila na hudbu Jiřího Čarta a Petra spojila své studium s odkazem Josefa Antonína Štěpána.

Nástrojové obsazení - Michaelu a Petru spojuje nejen nadšení pro objevování hudby, která byla historií zapomenuta, ale také možnosti, které jejich nástrojové obsazení nabízí. Spojení cembala a flétny má dlouhou a velmi rozmanitou tradici. Počínaje renesanční hudbou pro virginal a flétnu přes barokní skladby pro flétnu a basso continuo, až ke galantnímu slohu, kdy vznikají skladby pro obligátní cembalo s flétnovým doprovodem.

Soubor Pro Arte Bohemica byl vybrán do Listiny mladých umělců nadace Český hudební fond pro rok 2015/2016.

Další informace

Počet členů na jevišti méně než 5

Místo


Praha

Videoukázka

Dokumenty

Průměrné hodnocení pořadatelů

Spokojenost publika
Komunikace s hudebníkem
Profesionalita hudebníka

Podrobná hodnocení pořadatelů

Přidat hodnocení

Komentáře