digismetanka text

Galerie talentů klasické hudby

Registrovat  

Hledat mezi hudebníky

Markéta Janoušková

Sólový instrumentalistaPřidat ke svým oblíbeným hudebníkům
0.00 ( hlasovalo: 0 )

Popis

Markéta Janoušková - houslistka

Pro svou uměleckou všestrannost je Markéta Janoušková vyhledávanou sólistkou a komorní hráčkou, uměleckou vedoucí a hostujícím pedagogem na mistrovských kurzech. Oceňovaná je nejen pro živočišnou interpretaci a technickou virtuozitu, ale i pro inteligentní dramaturgie s přesahem. Díky rodinným kořenům se Markéta hojně inspiruje i v lidové hudbě. Na kontě má několik CD nosičů. Z poslední doby především hodnocené CD Goldbergových Variací pro Maltskou Filharmonii a spolupráci na CD komorních děl Jiřího Temla pro Český Rozhlas.

 

V nedávné době se Markéta představila na recitálu v rámci Tallin Winter Festival, jako sólistka v komorním cyklu Teplické filharmonie, na Hudebním festivale L.van Beethovena přednesla Čtvero ročních dob Á. Piazzolly, vystoupila na recitálu v řad Jour de Fix v Berlíně a belgického festivalu Hulacourt Art, jež se koná pod záštitou Marthy Argerich, podílela na na natáčení CD pod záštitou Maltské Filharmonie s exluzivní úpravou Goldbergovských variací J. S. Bacha pro housle, violu a kontrabas, Český Rozhlas zaznamenal její nedávný recitál a vydal CD díla Jířího Temla, na jehož natáčení se podílela. V podání Markéty také zazněla nedávná premiéra rané skladby Viktora Kalabise Arie a Allegro, jež jí svěřila osobně Zuzana Růžičková. Vystoupila rovněž se Smetanovým triem. Na vedoucích pozicích spolupracuje se švédským souborem Camerata Nordica, belgickým Hulacourt Chamber Soloist, německým Kammersymfonie Berlin, Orchestrem Berg či jako jeden z umělců Festivalového orchestru Českých doteků hudby. Markéta začala pravidelně vystupovat jako hostující umělec festivalu komorní hudby D’Klassikfestival (Německo).

Markéta aktivně spolupracuje také jako sólistka/primáška Cimbálové Muziky Jiřího Janouška. Společný koncertní projekt FolkloreClassic na pomezí klasické a lidové hudby zrcadlí mistrovství obou žánrů a jeho provedení na festivalových pódiích zaznamenává mimořádný ohlas.

Markéta hraje na housle H. Lockey Hill a smyčec Dirk Löscher laskavě zapůjčené ze soukromé sbírky.

 

 

Další informace

Počet členů na jevišti méně než 5

Místo


Praha

Průměrné hodnocení pořadatelů

Spokojenost publika
Komunikace s hudebníkem
Profesionalita hudebníka

Podrobná hodnocení pořadatelů

Přidat hodnocení

Komentáře