digismetanka text

Galerie talentů klasické hudby

Registrovat  

Hledat mezi hudebníky

Flautas de Colores

Komorní souborPřidat ke svým oblíbeným hudebníkům
0.00 ( hlasovalo: 0 )

Popis

Mladé, talentované, dámské kvarteto zobcových fléten z Brna.

Flautas de Colores je kvarteto zobcových fléten z Brna a vzniklo v roce 2010. Členkami jsou Pavla Ryšavá, Helena Šimíková (roz. Smékalová), Anna Todorová a Martina Komínková, která je současně také uměleckou vedoucí souboru.

Pestrý repertoár zahrnuje skladby z období středověku, renesance, baroka a proniká do žánrů minimalismu, jazzu a folklóru. Jeho součástí  je také množství zajímavých aranží (např. David a Goliáš od J. Ježka nebo Take Five od P. Desmonda).

Cílem souboru je předvést, že zobcová flétna je nástroj profesionální, na který lze hrát na vysoké úrovni technické i interpretační. Během koncertu vystřídají čtyři hráčky celou škálu fléten od vysokých, sopránových až po hluboké, basové, což poskytuje velké možnosti zvukové i repertoárové. Soubor je charakteristický svým hudebně živým projevem, nebojí se improvizace či zapojení neobvyklých prvků jako je zpěv a další.

Radost a hravost na jedné straně, naproti tomu soustředění, aby i ticho mělo svůj prostor a posluchači odcházeli občerstveni krásným zážitkem.

Další informace

Místo


Brno

Videoukázka

Průměrné hodnocení pořadatelů

Spokojenost publika
Komunikace s hudebníkem
Profesionalita hudebníka

Podrobná hodnocení pořadatelů

Přidat hodnocení

Komentáře