Festivalové zahrady

Doprovodná scéna Národního festivalu Smetanova Litomyšl

Areál Klášterních zahrad v Litomyšli přirozeně láká k lenošení na svěže zelených trávnících. I letos se zde po celou dobu konaní festivalu usídlí doprovodný program s názvem Festivalové zahrady.

Jedním slovem pohoda

Festivalové zahrady lze označit za „free zónou“ festivalu. A to hned z několika důvodů. Není třeba sem platit vstupné, obejdete se bez lodiček i motýlků a vládne tu čirá pohoda. Typický víkendový návštěvník přichází i s celou rodinou již dopoledne. Od hostesek si půjčí deku, knížku či deskovou hru, zakoupí si piknikový košík plný jídla a pití a při poslechu hudby a sledování pořadů na jevišti si užije celý den. Pro děti jsou připraveny animační programy, pro dospělé hudební dílny. Návštěvníci zahrad uslyší jak klasickou hudbu, tak žánrové přesahy do jazzu, swingu či hudby populární. Smetanovu Litomyšl tak mohou zažít i ti, kteří si nestihli koupit vstupenku nebo klasické hudbě teprve přicházejí na chuť. Zahrady si s klasikou ní hrají, propojují s ostatními žánry, ukazují její různé podoby.  

S sebou není třeba nic

Naše hostesky vám ochotně zapůjčí deku, lehátko i sedací vak. K němu si můžete přibrat dokonce i knihu či deskovou hru. Pak už stačí jen naplnit svůj piknikový koš dobrotami, uvelebit se a užívat si. Program na pódiu, společnost rodiny, nebo jen chvíli nicnedělání. K ní si navíc můžete pustit i některý z playlistů.