Sympaťák s violoncellem

Cestovat s violoncellem může být zábava. Ví o tom své německý cellista Julian Steckel, který s přepravou svého nástroje zažívá humorné chvíle. V letadle prý dostává dvě porce, i pro spolucestující violloncelo na druhém sedadle. Ovšem ne vše v životě mladého hudebníka je jen zábava.

Julian Steckel je vítězem několika soutěží a ve svém věku (*1982) koncertuje s řadou předních orchestrů a pod vedením známých dirigentů. Jeho životní dráha se ale mohla vyvíjet jinak. Při nehodě si poranil rameno a dlouho nevěděl, zda se k violoncellu vůbec vrátí. Rameno se sice uzdravilo, ale trvalo dlouho, než se „vrátil zpět“ v původní dokonalé formě. V současné době se věnuje sólové kariéře, je pravidelným hostem na významných festivalech a spolupracuje s klavíristou Paulem Riviniusem. Stal se také profesorem a své umění předává dál. Mluvení a myšlení o hudbě je pro něj totiž velmi důležité.

Kvůli koncertování hodně cestuje, ale sám říká, že je to spíše koníček. Stejně jako vaření, divadlo nebo láska k filmu. I když to není tak často, doma je v Berlíně.